Merrell MTL SpeedArc Peak er Merrells mest avanserte trailsko noensinne, utviklet i Merrell Test Lab sammen med deres eliteløpere. Laget for løpere som vil kombinere maksimal demping, høy energiretur og konkurransefart på alt fra lange fjelløp til ultradistanser. Med en kraftfull karbonfiberplate, siste generasjons FloatPro Infinity-mellomsåle og en kompromissløs konstruksjon er MTL SpeedArc Peak utviklet for å hjelpe deg å løpe raskere, lenger og med mindre energitap i hvert steg.
Mellomsålen har en todelt teknikk der det oppdaterte PEBA FloatPro Infinity-skummet ligger øverst og det fastere FloatPro under. Disse to gir sammen en myk og behagelig følelse nærmest foten og økt stabilitet fra det fastere laget under. Mellom begge skumlagene ligger en integrert karbonfiberplate som skaper en effektiv og drivende løpefølelse. Resultatet er en sko som kombinerer beskyttelsen fra en moderne ultrasko med følelsen av en rask konkurransesko, også når underlaget blir teknisk og distansene riktig lange.
Overdelen er laget i MATRYX-materiale som kombinerer lav vekt, høy slitestyrke og svært god ventilasjon. Konstruksjonen minimerer stretch i materialet og hjelper foten å beholde en sikker passform også når tempoet øker eller terrenget blir mer krevende. Den hurtigtørkende konstruksjonen gjør dessuten at skoen fortsetter å prestere også når forholdene veksler mellom tørre og våte partier.
Yttersålen er utstyrt med Vibram Megagrip Elite-yttersåle med 4 mm gummiknotter som gir riktig godt grep på både våte og tørre underlag. Spesielt utformede knotter under hælen og forfoten gir et eksakt grep både oppover og nedover.