Rex Glider
N-Kinetic NFX Powder 20 g

Se produktinformasjon
Velg valla: NFX11
1 195 NOK

Ikke på lager

Beskrivelse

Rex N-Kinetic NFX Powder er et pulver basert på en mikronisert Rex Power Polymers voksblanding på NF-nivå, men med ekstra N-Kinetic™-nanopartikler innebygd i den omgivende pulvermatrisen. 

 

  • NFX11: for våte forhold til mild frost. Blandet til gammel snø. Utviklet spesielt for våt og fuktig snø.

Snøtemperatur: +10...-5 °C

Snøtype: blandet til gammel snø

 

  • NFX21: for alle typer snø i mild kulde. Toppklassen av de legendariske Rex Blue-voksene. Blandingen er spesielt utviklet for nysnø, blandet snø og snø med relativt høy luftfuktighet.

Snøtemperatur: -2...-10 °C 

Snøtype: alle typer snø

 

  • NFX21G: Spesialglidepulver for nysnøforhold. Spesialblandingen NFX 21G er spesielt utviklet for nysnø, blandingssnø og snø med relativt høy luftfuktighet. I tillegg til de vanlige nysnøtilsetningene som brukes i NF21G, inneholder NFX21G ekstra nanopartikler som gir ekstra ytelse på nysnø.

Snøtemperatur: +3...-8 °C

Snøtype: nysnø

 

  • NFX41: Spesialisert glidpulver for gammel, grov og kunstig snø i alle temperaturer. Inneholder Rex UHW - Ultra Hard Waxes, noe som betyr at det glir eksepsjonelt godt på både grov slaps og langsom, knirkende snø. Tilsetningsstoffblandingen i dette pulveret er spesielt utviklet for å øke ytelsen på våt og fuktig snø. 

Snøtemperatur: +10...-20 °C

Snøtype: gammel/grov og kunstsnø

 

Produktinformasjon