Swix HS (High Speed) Paraffin 60 g er en serie fluorfrie glidevoks utviklet for skiløpere som ønsker høy ytelse til en attraktiv pris. Serien egner seg like godt til ambisiøs trening som til konkurranse og gir svært gode glideegenskaper i et bredt spekter av temperaturer og snøforhold. HS-smørene er utviklet for å gi en optimal kombinasjon av glid, slitestyrke og brukervennlighet, noe som gjør dem til et opplagt valg for både fritidsutøvere og konkurranseskiløpere.
HS-serien plasserer seg mellom PS- og TS-seriene i Swix’ sortiment. Den gir høyere ytelse enn PS-serien, samtidig som den er et mer prisgunstig alternativ enn toppmodellene i TS-serien. Voksene fungerer utmerket på både natursnø og kunstsnø og kan brukes som konkurransevoks eller som grunnlag for videre konkurranseforberedelse.
For best mulig resultat anbefaler Swix at voksen smeltes inn med et voksjern i rolig tempo, ca. 8–10 sekunder over en langrennsski. Etter at smøremidlet har avkjølt seg til romtemperatur, kan det varmes opp en gang til for økt slitestyrke. La smøremidlet avkjøles før det skrapes av og børstes ut. Et smørejern av høy kvalitet bidrar til en jevn og effektiv innsmelting av smøremidlet.
Temperaturveiledning:
HS5: -10 °C til -18 °C
HS6: -6 °C til -12 °C
HS7: -2 °C til -8 °C
HS8: -4 °C til +4 °C
HS10: 0 °C til +10 °C