Swix HS (High Speed) er en serie med fluorfrie glidevoks utviklet for skiløpere som ønsker høy ytelse, lang holdbarhet og svært god glid både under trening og i konkurranse. Serien tilbyr en optimal balanse mellom ytelse og pris og er et populært valg blant både ambisiøse fritidsutøvere og aktive konkurranseløpere.
HS-smøremidlene er utviklet for å gi rask og holdbar glid under varierende snøforhold og fungerer utmerket på både naturlig snø og kunstsnø. De kan brukes som et frittstående glidemiddel eller som grunnlag for videre konkurranseforberedelse. Den store 900-grams-pakningen er et økonomisk valg for skiklubber, smøringsteam og skiløpere som smører mange par ski i løpet av sesongen.
For best resultat anbefales det å smelte inn smøremiddelet med et smørejern i rolig tempo, ca. 8–10 sekunder over en langrennsski. Når smøret har avkjølt seg til romtemperatur, kan det varmes opp en gang til for økt slitestyrke. La deretter smøret avkjøles før det skrapes av og børstes ut. Et smørejern av høy kvalitet gir en jevnere innsmelting og best mulig resultat.
Temperaturveiledning:
HS5: -10 °C til -18 °C
HS6: -6 °C til -12 °C
HS7: -2 °C til -8 °C
HS8: -4 °C til +4 °C
HS10: 0 °C til +10 °C